چطور قابلیت صحبت کردن (speaking) خود را تقویت کنیم.

چطور قابلیت صحبت کردن (speaking) خود را تقویت کنیم.

در ادامه به شش راهکار مفید در این مورد می پردازیم.

۱) خیلی گوش دهید: مهارت صحبت کردن تا حد زیادی به گوش دادن مرتبط است. پس تا جای ممکن به فیلهای صوتی که در دسترس دارید و یا دانلود میکنید گوش کنید. دستکم روزی یک ساعت.


۲) اگر ممکن بود هنگام گوش دادن کلمات و یا جملات را با همان لحن که شنیده اید تکرار کنید.(با این کار همزمان تلفظ و لحن را هم یاد میگیرید.)


۳) زیاد بخوانید: برای اینکه لغت جدیدی را بتوانید در هنگام صحبت کردن به خاطر آورید باید نقش آن لغت در ذهن شما پررنگ باشد. خواندن کمک میکند که خود را با مجموعه ای از لغات مواجه کنید.


۴) صدای خود را ضبط کنید: برای اینکار میتوانید از متن روخوانی کنید.و بهتر اینکه جملات و نظرات خود را بگویید و سپس به آن گوش دهید. تا بتوانید speaking خود را از نظر یک شنونده بسنجید.


۵) بهترین تمرین برای speaking انجام دادن آن است. از هر فرصتی برای تمرین دانسته های خود استفاده کنید. با دوستانتان گروههای speaking تشکیل دهید. و حتی المکان به جلسات خود پایبند باشید.


۶) اصلا اصلا اصلا از اشتباه کردن نهراسید . همواره بیاد داشته باشید که شما در حال صحبت کردن به یک زبان کاملا جدید هستید و اشتباه کردن در هنگام صحبت کردن اجتناب ناپذیر است.

No votes yet.
Please wait...
لینک کوتاه:
درباره مینا فرهادی
صاحب امتیاز و مدیر مسئول ULTEACH و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی، مدرس و کارشناس آموزشی

مطالب مرتبط